ARŞİV->Panel


19 Ekim Dünya Biyoetik Günü Anabilim Dalımız ve UNESCO Uluslararası Biyoetik Ağı Türkiye Biriminin birlikte hazırladığı bir panel ile 19 Ekim 2018 tarihinde kutlanmıştır. Panel programı, duyuru afişi ve fotoğraflara BURADAN ulaşabilirsiniz. Dünya Biyoetik Gününde yapılan sunumlara ulaşmak için lütfen TIKLAYINIZ.

Hacettepe Üniversitesi Biyoetik Merkezi  ve  UNESCO Türkiye Biyoetik Birimi (Turkey Unit of UNESCO Chair in Bioethics)tarafından, 04 Aralık 2017 Pazartesi günü, 14.00–16.30saatleri arasında “Yirminci Yılında Oviedo İnsan Hakları ve Biyotıp  Sözleşmesi” başlıklı toplantı düzenlenmiştir. Toplantıya ilişkin afiş ve fotoğraflar için TIKLAYINIZ.

Hacettepe Üniversitesi Tıp Tarihi Öğrenci Topluluğunun 2008 yılından bu yana geleneksel olarak düzenlediği 14 Mart Tıp Bayramı Panelinin bu seneki başlığı “Öteki Hacettepe’nin Öyküsünü Bir de Bizden Dinleyin- Mor Menekşeler”’dir. Panel programı için lütfen tıklayınız. Fotoğraflar için lütfen tıklayınız.

Türkiye'nin ilk biyoetik merkezi olan Hacettepe Biyoetik Merkezi'nin "Bilim, Toplum, Etik ve Biyoetik" konulu açılış paneli 01 Şubat 2013 tarihinde saat 09.30-12.00 saatlerinde Hacettepe Üniversitesi Kültür Merkezi Yeşil Salon’da gerçekleştirilmiştir. Açılış heyecanını bizlerle paylaşan tüm katılımcılara teşekkür ederiz. Panel programı için tıklayınız. Fotoğraflar için lütfen tıklayınız.

Hacettepe Üniversitesi Biyoetik Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi, Merkez Yönetmeliği'nde ifade edildiği gibi “Üniversitenin ilgili bölüm ve anabilim dallarının ve ilgili diğer kuruluşların işbirliği ile yurt içinde ve yurt dışında biyoetik ile ilgili her alanda bilimsel araştırma ve uygulamalar yapmak, eğitim faaliyetlerinde bulunmak” amacıyla 15 Aralık 2011 tarihinde kurulmuş, merkez müdürlüğüne 01 Haziran 2012 itibariyle Prof. Dr. Nüket Örnek Büken atanmıştır.

Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğü ve Tıp Fakültesi Dekanlığı’nın desteğiyle Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalı olarak "Hacettepe Üniversitesi Tıp ve Sağlık Tarihi Müzesi ve Kütüphanesi"nin kuruluşu için ilk adımları atıyoruz. Tanıtım mektubumuza buradan ulaşabilirsiniz.