ARŞİV->Uzmanıyla Söyleşi

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalımızın 10 Ocak 2020 Cuma günü saat 15.30'da Hacettepe Üniversitesi Sıhhiye Yerleşkesi Dekanlık Binası A-3 Salonunda 2019-2020 Akademik yılı aylık uzmanıyla söyleşi etkinliğinde Dr. Fulya Yaylacıoğlu Tuncay konuk olmuştur. Fulya Yaylacıoğlu Tuncay ile yaptığımız "Genom Düzenleme Teknolojileri ve Çözüm Bekleyen Sorunlar" başlıklı uzmanıyla söyleşi etkinliğimize ait bilgi ve fotoğraflar için lütfen TIKLAYINIZ.

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalımızın 29 Kasım 2019 Cuma günü saat 15.30'da Hacettepe Üniversitesi Sıhhiye Yerleşkesi Dekanlık Binası A-3 Salonunda 2019-2020 Akademik yılı aylık uzmanıyla söyleşi etkinliğinde Dr. Anooshirvan Miandji konuk olmuştur. Anooshirvan Miandji ile yaptığımız "Türkiye'de sözde bilim uygulamaları üzerine bir çalışma (Türler ve teknikler)" başlıklı uzmanıyla söyleşi etkinliğimize ait bilgi ve fotoğraflar için lütfen TIKLAYINIZ.

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalımızın 7 Aralık 2018 Cuma günü saat 15.30'da Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlık Binası A-2 Salonunda 2018-2019 akademik yılı aylık uzmanıyla söyleşi etkinliğinde Dr. Ülkücan Kaplan konuk olmuştur. Ülkücan Kaplan ile yaptığımız  “Türkiye'de Genetik Danışmanlık ve Biyoetik” isimli uzmanıyla söyleşi etkinliğimize ait ayrıntılı bilgi ve fotoğraflar için lütfen TIKLAYINIZ.

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalımızın 2 Kasım 2018 Cuma günü saat 15.30'da Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi TEBAD Eğitim Salonu'nda Uzmanıyla Söyleşi etkinliğinde Dr. Aytaç ÜNSAL konuk olmuştur.Aytaç ÜNSAL ile yaptığımız “Veteriner Hekimliği Eğitiminde Simülasyon Temelli Öğretimin Kötü Haber Verme Becerisine Etkisi” isimli uzmanıyla söyleşi etkinliğimize ait ayrıntılı bilgi ve fotoğraflar için lütfen TIKLAYINIZ.

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalımızın 21 Ekim 2016 Cuma günü saat 16:00'da Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlık Binası A2 salonunda düzenlediği Uzmanıyla Söyleşi etkinliğine İlker CÖRÜT konuk olmuştur. İlker CÖRÜT ile yaptığımız "Tarihsel ve Siyasal Bağlamda Hasta Memnuniyetini Düşünmek: Hakkari Örneği" isimli Uzmanıyla Söyleşi etkinliğimize ait ayrıntılı bilgi ve fotoğraflar için lütfen TIKLAYINIZ. (ilan tarihi: 27.10.2016)

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalımızın 17 Haziran 2016 Cuma günü saat 15:30'da Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlık Binası A2 salonunda düzenlediği Uzmanıyla Söyleşi etkinliğine Serkan KARAİSMAİLOĞLU konuk olmuştur. Serkan KARAİSMAİLOĞLU ile yaptığımız "Beynin 4 Hali" isimli uzmanıyla söyleşi etkinliğimize etkinliğe ait ayrıntılı bilgi ve fotoğraflar için lütfen TIKLAYINIZ. (ilan tarihi: 27.06.2016)

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalımızın 13 Mayıs 2016 Cuma günü saat 10:00'da Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlık Binası A2 salonunda düzenlediği Uzmanıyla Söyleşi etkinliğine Dr. Şaziye DİNÇER BAHADIR konuk olmuştur. Dr.Şaziye DİNÇER BAHADIR ile, Uluslararası Sosyal Araştırmalar Dergisi'nde 2016 yılında yayımlanmış olan "18. Yüzyılda Yazılmış Bir Tıp Metni: Netîcetü’l-Fikriyye Fî Tedbîri Velâdeti’l-Bikriyye" isimli makalesini tartıştığımız etkinliğe ait ayrıntılı bilgi ve fotoğraflar için lütfen TIKLAYINIZ. (ilan tarihi: 13.05.2016)

Anabilim Dalımızın 29 Nisan 2016 Cuma günü saat 15:30'da Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlık Binası A2 salonunda düzenlediği "Düşünmeyi Düşünmek Söyleşisi'ne Anooshirvan MİANDJİ konuk olmuştur. Oldukça keyifli bir atmosferde geçen etkinlik ile ilgili ayrıntılı bilgi ve fotoğraflar için lütfen TIKLAYINIZ. (ilan tarihi: 03.05.2016)

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalının 21 Ekim 2016 Cuma günü saat 16.00’da Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlık Binası A2 Salonunda yapacağı 'Uzmanıyla Söyleşi'nin konuğu İlker CÖRÜT’tür. İlker CÖRÜT ile yapacağımız “Tarihsel ve Siyasal Bağlamda Hasta Memnuniyetini Düşünmek Hakkari Örneği” isimli Uzmanıyla Söyleşi etkinliğimize, sizleri de bekliyoruz...

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalının 17 Haziran 2016 Cuma günü saat 15:30'da Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlık Binası A2 salonunda yapacağı Uzmanıyla Söyleşi'nin konuğu Serkan Karaismailoğlu'dur. Serkan Karaismailoğlu ile yapacağımız Beynin 4 Hali" isimli uzmanıyla söyleşi etkinliğimize sizleri de bekliyoruz. Saygılarımızla. (ilan tarihi: 08.06.2016)

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalının 13 Mayıs 2016 Cuma günü saat 10:00'da Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlık Binası A2 salonunda yapacağı Uzmanıyla Söyleşi'nin konuğu Şaziye DİNÇER BAHADIR'dır. Şaziye DİNÇER BAHADIR ile, Uluslararası Sosyal Araştırmalar Dergisi'nde 2016 yılında yayımlanmış olan "18. Yüzyılda Yazılmış Bir Tıp Metni: Netîcetü’l-Fikriyye Fî Tedbîri Velâdeti’l-Bikriyye" isimli makalesini tartışacağımız uzmanıyla söyleşi saatimize sizleri de bekliyoruz. Not: Katılımcılarımızın, uzmanıyla söyleşi etkinliğimize, makaleyi okuyarak gelmesi önemle rica olunur. Söz konusu makaleye 18. Yüzyılda Yazılmış Bir Tıp Metni: “Netîcetü’l-Fikriyye Fî Tedbîri Velâdeti’l-Bikriyye bağlantısından ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla. (ilan tarihi: 04.05.2016)

Anabilim Dalımızın düzenlediği "Düşünmeyi Düşünmek Söyleşisi"nin konuğu Anooshirvan Miandji'dir. Söyleşi, 29 Nisan 2016 Cuma günü saat 15:30'da Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlık Binası A2 salonunda gerçekleşecektir. Etkinlik ile ilgili afiş ve tanıtım metni ekte sunulmuştur. Katılımınızla zenginleşecek toplantıımızda birlikte olmayı diliyoruz. Saygılarımızla. (ilan tarihi: 22.04.2016)

Anabilim Dalımızın 11 Mart Cuma günü 10:00-12:00 saatleri arasında H.Ü. Tıp Fakültesi Dekanlık Binası A3 Salonu'nda düzenlediği "Makale Saati ve Söyleşi" etkinliğine Dr. Şükrü KELEŞ konuk olmuştur. Dr.Şükrü KELEŞ ile "Psikiyatristlerin ve Cinsel Azınlıkların Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Yönelim Konusuna İlişkin Değersel Söylemleri" başlıklı doktora tez çalışmasında, biyoetik disiplininin yöntem bilgisi çerçevesinde ortaya koyduğu etik sorunların bir bölümünü tartıştığımız etkinlik oldukça verimli bir atmosferde geçmiştir. Etkinliğe ait bilgi ve fotoğraflar için lütfen TIKLAYINIZ. (ilan tarihi: 11.03.2016)

Anabilim Dalımızın 26 Şubat Cuma günü 10:00-12:00 saatleri arasında H.Ü. Tıp Fakültesi Dekanlık Binası A3 Salonu'nda düzenlediği "Makale Saati ve Söyleşi" etkinliğine Prof.Dr. Ramazan ACUN konuk olmuştur. Prof.Dr.Ramazan ACUN ile Hacettepe Edebiyat Fakültesi Dergisi'nde 2015 yılında yayımlanmış olan "Konjonktür, Tarih ve Tarihçi: Metot Vurgulu Bir Araştırma" isimli makalesini tartıştığımız etkinlik oldukça verimli bir atmosferde geçmiştir. Etkinliğe ait bilgi ve fotoğraflar için lütfen TIKLAYINIZ. (ilan tarihi: 29.02.2016)

Anabilim Dalımızda 14 Ocak 2016 Perşembe günü saat 09:30-12:30 saatleri arasında düzenlenen "Makale Saati ve Söyleşi" etkinliğimize Prof.Dr.Erhan BÜKEN konuk olmuştur. Prof.Dr.BÜKEN ile "Tıbbi Malpraktis Olgularında Bilirkişilik ve Malpraktis Olgularının Raporlandırılması" konusunu tartıştığımız etkinlik oldukça verimli bir atmosferde geçmiştir. Etkinliğe ait bilgi ve fotoğraflar için lütfen TIKLAYINIZ. (ilan tarihi: 14.01.2016)

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalının 11 Mart Cuma günü 10:00-12:00 saatleri arasında H.Ü. Tıp Fakültesi Dekanlık Binası A3 Salonu'nda yapacağı "Makale / Söyleşi Saati"nin konuğu Dr. Şükrü KELEŞ'tir. Dr.Şükrü KELEŞ ile "Psikiyatristlerin ve Cinsel Azınlıkların Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Yönelim Konusuna İlişkin Değersel Söylemleri" başlıklı doktora tez çalışmasında, biyoetik disiplininin yöntem bilgisi çerçevesinde ortaya koyduğu etik sorunların bir bölümünü tartışacağımız makale/söyleşi saati etkinliğimize sizleri de bekliyoruz. Etkinlik ile ilgili tanıtım afişi ekte sunulmuştur. Saygılarımızla. (ilan tarihi: 04.03.2016)

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalının 26 Şubat Cuma günü 10:00-12:00 saatleri arasında H.Ü. Tıp Fakültesi Dekanlık Binası A3 Salonu'nda yapacağı"Makale Saati ve Söyleşi"'nin konuğu Prof.Dr. Ramazan ACUN'dur. Prof.Dr.Ramazan ACUN ile Hacettepe Edebiyat Fakültesi Dergisi'nde 2015 yılında yayımlanmış olan "Konjonktür, Tarih ve Tarihçi: Metot Vurgulu Bir Araştırma" isimli makalesini tartışacağımız makale saatimize sizleri de bekliyoruz. Etkinlik ile ilgili tanıtım afişi ekte sunulmuştur. Katılımcılarımızın, makale/söyleşi saatimize makaleyi okuyarak gelmesi önemle rica olunur. Söz konusu makaleye ( Konjonktür, Tarih ve Tarihçi: Metot Vurgulu Bir Araştırma ) bağlantısından ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla. (ilan tarihi: 12.02.2016)

Anabilim Dalımızda 26 Kasım 2015 tarihinde 09:00-12:30 saatleri arasında düzenlenen "Makale Saati ve Söyleşi" etkinliğine Prof.Dr.Mehmet YÜKSEL konuk olmuştur. Prof.Dr.Mehmet YÜKSEL'in "Etik Kodlar, Ahlak ve Hukuk" isimli makalesi bağlamında temel felsefi yaklaşımlar ışığında toplumsal hayatta etik kodlar, ahlak, hukuk ilişkilerini tartıştığımız etkinlik oldukça verimli bir atmosferde geçmiştir. Makale için ( http://www.hukukdergi.hacettepe.edu.tr/guncelsayi.shtml ) bağlantısını kullanabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için TIKLAYINIZ.

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalının 14 Ocak 2016 Perşembe günü saat 09:30-12:30 saatleri arasında yapacağı Makale Saati ve Söyleşi'nin konuğu, Prof.Dr.Erhan BÜKEN'dir. Prof.Dr.BÜKEN ile "Tıbbi Malpraktis Olgularında Bilirkişilik ve Malpraktis Olgularının Raporlandırılması" konusunu tartışacağımız Makale Saati/Söyleşimize sizleri de bekliyoruz. (ilan tarihi: 11.01.2016)

Anabilim Dalımızın düzenlediği "Uzmanıyla Söyleşi"nin ilk konuğu olan Prof. Dr. Erdem AYDIN'la söyleşi, 10 Aralık 2014 Çarşamba günü saat 14:30-16:30 arasında Hamamönü KABAKÇI KONAĞI'nda gerçekleşmiştir. Etkinlik ile ilgili ayrıntılı bilgi ve fotoğraflar için TIKLAYINIZ.