ARŞİV->Diğer İlan Arşivi

04 Ağustos 2016 tarihinde kaybettiğimiz Prof. Dr. Yaman ÖRS Hocamızın Anısına "Hocam Yaman ÖRS'ün Ardından" başlıklı yazı için TIKLAYINIZ (ilan tarihi: 05.08.2016)

Ankara'daki üzücü terör saldırısı nedeni ile Prof. Dr. Bingür SÖNMEZ'in katılacağı "Sarıkamış, Kafkas Cephesinde Savaşan Hekimler, Tifüs Aşısı" etkinliği ileri bir tarihe ertelenmiştir. Tıp Tarihi Öğrenci Topluluğu olarak yaşamını yitirenlerin acısını milletimizle paylaşır, yaralıların en kısa sürede sağlıklarına kavuşmasını dileriz... Saygılarımızla. (ilan tarihi: 14.03.2016)

Hacettepe Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü ve Hacettepe Üniversitesi Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalı’nın birlikte düzenlediği “10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı” kapsamında Prof. Dr. Bingür SÖNMEZ'in bölümümüzün davetlisi olarak verdiği “Dolmabahçe’de son 15 gün” isimli konferans ile ilgili ayrıntılı bilgi için TIKLAYINIZ.

Hacettepe Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü ve Hacettepe Üniversitesi Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalı’nın birlikte düzenleyeceği “10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı” kapsamında Prof. Dr. Bingür SÖNMEZ, bölümümüzün davetlisi olarak “Dolmabahçe’ de son 15 gün” isimli konferansta bizlerle olacaktır. Programa ilişkin afiş ekte sunulmuştur.

Anabilim Dalımız Toplantı Salonunda oldukça keyifli bir atmosferde geçen "Yeni Yıla Merhaba" etkinliğimiz ile yeni yılı karşıladık. "Yeni Yıla Merhaba" etkinliğine ait fotoğraflar için lütfen TIKLAYINIZ. (ilan tarihi: 27.12.2016)

Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalı olarak 2015'i coşkuyla karşıladık... Yılbaşı kutlamamızın fotoğrafları için TIKLAYINIZ.

Tüm Hacettepelileri, 14 Mart tıp bayramı haftası nedeniyle TIPTAT (Tıp Tarihi Topluluğu)'nun düzenlediği 12 Mart 2014 Çarşamba 12.30 Konferansına bekliyoruz. Prof. Dr. Bingür Sönmez konuğumuz olacak ve "Ateşe Dönen Dünya; Sarıkamış"diyecek...

Prof. Dr. Nüket Örnek Büken (HÜ Tıp Tarihi Öğrenci Topluluğu: TIPTAT) Akademik Danışmanı

İstanbul'dan Enver Paşa'mız geldi, 
Açıldı gönlümüz yüzümüz güldü,
Ordu Sarıkamış'a harekat kıldı,
Kış günü bize gülistan gelir.

Manisiyle başlayan ve

Allahuekber kar dağı,
Mübarek şehit yatağı,
Allahuekber diye söndü,
Doksan bin evin ocağı.

Manisiyle sonlanan

1914 SARIKAMIŞ DRAMI SIRASINDA ŞEHİT OLAN 165 SAĞLIK PERSONELİNİN ANISINA...